آخرین اخبار

آهنگ رستم و سهراب برای جشن پایان سال

رویدادهای اخیر

کامپیوتر

دنیای امروز دنیای ارتباطات نامیده می شود ؛باگسترش علم الکترونیک و کامپیوتر ، همچنین رسانه های همگانی از جمله رادیو، تلویزیون واخیراً اینترنت و … ،کامپیوتر ها بخش جدایی ناپذیر زندگی ما شده اند.

اکنون کودکان ما دو راه بیشتر ندارند یا کامپیوتر را یاد بگیرند یا در جهانی که لبریز از تکنولوژی است گم شوند. در کشور های پیشرفته تر ، کار با کامپیوتر ، به کودکان از مقطع کودکستان آموزش داده می شود . در جامعه ی امروز، بزرگسالان و کودکان هر دو نیازمند این هستند  که مهارت های پایه ای کامپیوتر را یاد بگیرند. هر چه زودتر اصول اولیه را یاد بگیرید به همان سرعت هم مفاهیم پیشرفته را فرا خواهند گرفت.

فناوری های جدید ارتباطات و اطلاعات ، دنیایی را که در آن زندگی می کنیم و روش های یاد گیری چگونه زیستن را تغییر داده اند. به گفته کارشناسان، خردسالان و کودکان که متولد عصر اطلاعات هستند و از آغاز چشم گشودنشان دستگاه‌های الکترونیکی را در مجاورت خود یافته‌اند، سهم مهمی در پیشبرد اهداف و سیاست های الکترونیکی اقتصادی یک کشور دارند.

بچه ها کامپیوتر را برای تکالیف مدرسه، بازی های آموزشی، ارتباط با دوستان و فامیل و سرگرمی های شان استفاده می کنند. یاد دادن اصول کامپیوتر به یک کودک حتی بیشتراز  آموزش خواندن و نوشتن به وی اهمیت دارد. بچه های امروزی وقتی به سن ورود به مدرسه می رسند، باید در یک سطحی کار با برنامه های کامپیوتر، وب سایت ها و ارتباطات آنلاین را آموخته باشند کودکانی که کار با کامپیوتر را یاد بگیرند آماده خواهند بود که در دنیای تکنولوژیک کار و زندگی کنند. آن ها در عین حال آماده می شوند برای دوران دبیرستان و تحصیلات عالی که اغلب کارها و تکالیف شان (خیلی بیشتر از زمان خود ما یعنی امروز) مبتنی بر کامپیوتر خواهد بود. در کشور های پیشرفته از سنین کودکی یادگیری کامپیوتر و مثلا برنامه نویسی را آغاز می کنند و آن را در دوره های تحصیلی پیش از دانشگاه به یک تکامل حداقلی می رسانند.

در این میان باید توجه داشته باشیم که آموزش کودکان به خصوص کودکان کم سن و سال از ظرافت و اهمیت بالایی برخوردار است . ذهن کودکان ذهن بسی پویا و خلاقی است و قابلیت یاد گیری بی نظیری دارد.